Koreańska pielęgnacja cery

Od jakiegoś czasu koreańskie kosmetyki cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Na pewno częściowo wynika to z faktu, że, tak samo jak wszystkie nowinki kosmetyczne, budzą ciekawość, zresztą obecnie, w dobie globalizacji, kupić można preparaty pochodzące z najdalszych zakątków świata. Nie da się jednak ukryć także tego, że preparaty te znacznie różnią się od europejskich czy amerykańskich, znanych do tej pory.

Nietypowe działanie

Mawia się, że odpowiednia pielęgnacja jest powodem młodego wyglądu Koreanek i ich nieskazitelnej cery. Na pewno duża w tym zasługa także genów, jednak nietrudno zauważyć, że producenci tamtejszych kosmetyków są bardzo mocno nastawieni na pielęgnację. Co to oznacza? To, że działanie pielęgnujące wykazują nie tylko kremy czy balsamy, ale też inne kosmetyki, które de facto przeznaczone są do innych celów, jak toniki, mleczka do oczyszczania, peelingi czy – co najbardziej zaskakujące – kosmetyki do makijażu. Sięgając więc po te preparaty, można uniknąć niszczenia cery na skutek jej wysuszania czy obciążania, a przeciwnie – nieustannie o nią dbać, nawet w czasie oczyszczania czy wykonywania makijażu. Daje to niespotykane efekty, nie tylko w przypadku cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień czy wysuszenia.

Kompleksowa pielęgnacja

Ważną cechą azjatyckiej pielęgnacji jest też stosowanie wielu kosmetyków podczas jednego zabiegu. Wyróżnia się wiele kroków takiej pielęgnacji, przy czym ich liczba, według różnych źródeł, jest różna, może sięgać nawet 10. Wbrew pozorom, nie zabiera to wiele więcej czasu niż stosowane do tej pory zabiegi, a daje znacznie więcej korzyści. Rytuały takie opierają się na oczyszczaniu, złuszczaniu, nawilżaniu, rozjaśnianiu i ochronie przeciwsłonecznej. To ostatnie jest szczególnie ważne. Wiadomo, że Azjatki słyną z młodej cery, którą zachowują nawet w dojrzałym wieku. Wynika to nie tylko z ich genotypu, ale też faktu, że na przykład koreańskie kosmetyki mają bardzo wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Co ciekawe, faktory mają nie kremy czy sera, ale podkłady, a raczej – typowe dla tego regionu kremy BB. Z kosmetykami koreańskimi bardzo dobrej jakości możecie zapoznać się w sklepie 4seasons beauty. Ich ofertę znajdziecie pod adresem: https://4seasonsbeauty.pl/koreanskie-kosmetyki/