Mycie twarzy bez wysuszania

Oczyszczanie skóry twarzy z resztek kosmetyków, kurzu i zwykłych zabrudzeń oraz nadmiaru sebum jest jednym z najważniejszych kroków w jej pielęgnacji, absolutną podstawą. Wielu kobietom jednak zabieg ten przysparza problemów, gdyż skutkuje nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia i wysuszenia cery, a nawet jej pieczeniem. Jest to wynik stosowania nieprawidłowych produktów, co jak najszybciej należy zmienić.

Po co warto sięgnąć?

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swojej cerze, jest mycie jej mydłem, ale wiele innych preparatów, przeznaczonych do tego celu, wcale nie działa lepiej. Zawarte w nich środki wysuszające, między innymi spieniające czy alkohol, powodują osłabienie jej naturalnej warstwy hydrolipidowej, co skutkuje wysuszeniem i nieraz też podrażnieniem. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale też sprzyja podrażnieniom, a nawet przyspiesza starzenie się skóry, dlatego warto sięgnąć po preparaty, które mają zupełnie odwrotne działanie. Lepiej jednak, by nie były to żele, pianki, a nawet kremy, które wciąż mają chemiczny skład, a znacznie lepsze, bo naturalne, olejki do mycia twarzy. Warto przy tym zdać sobie sprawę z tego, że są one odpowiednie wcale nie tylko dla osób, które mają skórę skłonną do wysuszania. Również w przypadku cery tłustej będą przydatne, a nawet stanowić będą prawdziwe wybawienie, gdyż ograniczą jej przetłuszczanie się. Jak to możliwe? Skóra przetłuszcza się, gdy jest wysuszona, a do tego właśnie prowadzi większość drogeryjnych kosmetyków.

Oczyszczenie i ukojenie

Sięgając po olejki do mycia twarzy, niektóre osoby mogą obawiać się, że nie umyją nimi dokładnie skóry. Jest zaś wprost przeciwnie, szczególnie gdy chodzi o usuwanie nadmiaru sebum, a także resztek kosmetyków – wszak tłuszcz najlepiej usuwa się tłuszczem. Olejki usuwają też inne zabrudzenia, choć początkowo może wydawać się, że jest to niemożliwe, gdyż nie pienią się tak jak zwykłe kosmetyki do mycia. Świadczy to jednak tylko o ich wysokiej jakości i braku w składzie szkodliwych, chemicznych spieniaczy.